Сьогодні 07-03-2021
Адміністрація Соборного району Дніпровської міської ради Офіційний портал

Вибір професії – вибір майбутнього
 

За думкою фахівців сучасний світ змінюється настільки швидко, що людство ледве встигає реагувати на виклики часу. Розвиток сучасних технологій, відкритість кордонів, зміни на ринку праці вимагають опановування нових навичок, нових занять.

Як правильно визначити своє покликання, вибрати професійну діяльність, яка  б сприяла розкриттю й розвитку власних здібностей та приносила користь людям і радість собі – це головна та найважливіша підсумкова задача випускників шкіл. Якими б дорослими та самостійними не вважали себе наші старшокласники, допомогти їм в цьому виборі повинні дорослі.

Саме з цією метою протягом травня профконсультантом відділу надання соціальних послуг в Соборному районі Дніпровського міського центру зайнятості Барсуковою Л.М. проведено низку профорієнтаційних уроків для учнів випускних класів загальноосвітніх шкіл Соборного району (СШ № 35, СШ № 111, СШ № 130, СШ № 76). У ході цих заходів учні обмінювались думками стосовно значення роботи у житті людини, продемонстрували свою обізнаність світу професій, висловлювалися щодо власного майбутнього професійного вибору, отримали інформацію про стан локального ринку праці; напрямки професійної діяльності, які користуються попитом у сучасних роботодавців. З метою наочності та переконливості обговорення питань професійного самовизначення профоконсультантом використовувалась відеопрезентація професій майбутнього та анімаційні відеоролики профорієнтаційного спрямування. За допомогою такої візуалізації школярі дізнавались, як вирішують питання «Ким бути?» їх однолітки, ознайомились з професійним шляхом та досягненнями найуспішніших представників перспективних професій. Велику зацікавленість викликала інформація щодо можливості визначення власних професійних інтересів, схильностей, здібностей за допомогою он-лайн тестування. Учні отримали посилання на безкоштовний профорієнтаційний портал «Моя кар’єра» та дізналися про можливість проходження профдіагностування за допомогою фахівців безпосередньо в центрі зайнятості.

 

 

 

 

 

Семінар для осіб старше 50 років
 

16.05.2017 року в Інформаційно-консультаційному центрі було проведено семінар для осіб старше 50 років. 14 особам з числа тимчасово безробітних Соборного району  Дніпровського міського центру зайнятості була надана, як загальна інформація, так і індивідуальні консультації стосовно Пенсійного законодавства України.

          У заході прийняла участь Любов Іванівна Кондратюк, фахівець Центрального об'єднаного управління Пенсійного фонду України в м. Дніпро. Вона розповіла учасникам семінару про строки та порядок подання документів для призначення пенсії, про види  та  нарахування пенсій.

          «В умовах дії солідарної системи загальнообов’язкового державного пенсійного забезпечення розмір пенсії кожного пенсіонера визначається індивідуально в залежності від набутого ним страхового стажу та отриманого заробітку, з якого сплачувались страхові внески», - зауважила Любов Іванівна.

          «Тобто, - продовжила Вона,- особи, які офіційно працювали і отримували більшу заробітну плату, будуть мати  більший розмір пенсії ніж особи, які отримували меншу заробітну плату. Також за умов діючого законодавства розмір пенсії при однаковому стажі роботи буде вищий у особи, яка мала вищий заробіток. Період, протягом якого особа, яка підлягала  загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню на випадок безробіття, отримувала допомогу по безробіттю (крім одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності) та матеріальну допомогу у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації, включається до страхового стажу.»

          У зв’язку з вищезазначеним учасники семінару обмінялись думками та відмітили наступне: особи перед пенсійного віку мають зважити на те, що їх зайнятість суттєво впливає на розмір пенсії і вони мають вжити всіх можливих заходів для отримання роботи і збереження легальних трудових відносин до настання пенсійного віку.

          Любов Іванівна запропонувала присутнім  скористатись послугами web-порталу електронних послуг Пенсійного фонду України, де є можливість дізнатись про власні дані з реєстру застрахованих осіб, записатись на прийом, замовити індивідуальні відомості про застраховану особу  тощо.

Конференція на тему: «Поширення кращого досвіду вирішення соціально-правових питань, що виникають перед ветеранами АТО»
  

 

 

 


29 березня у Дніпровській міській раді відбулася практична конференція на тему: «Поширення кращого досвіду вирішення соціально-правових питань, що виникають перед ветеранами АТО». Мета конференції – налагодити роботу всіх служб та установ з питань підтримки учасників антитерористичної операції та членів їхніх сімей. До участі у роботі вищезазначеного заходу була залучена відповідальна за роботу Іформаційно-консультаційного центру Дніпровського міського центру зайнятості Ольга Доценко. До центру звертаються за отриманням консультації, інформації згідно дію чого законодавства як учасники АТО так і вимушені переселенці із зони АТО. Надавати подібні роз'яснення допомагають соціальні служби, державні установи, волонтерські та громадські організації.

          «Сьогодні тут зібралися представники військових комісаріатів, районних управлінь праці та соціального захисту, Дніпропетровського обласного центру з надання вторинної правової допомоги, благодійних фондів та громадських організацій. Ми з вами робимо спільну добру справу: допомагаємо учасникам АТО, їхнім родинам, внутрішньо переміщеним особам. Тому дуже важливо, щоб наші дії були скоординовані», – привітала учасників конференції директор департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради Людмила Козловська.
        «Потрібен діалог, спільна співпраця між всіма органами влади та громадськими організаціями, які займаються вирішенням соціальних, юридичних і інших питань ВПО, учасників бойових дій, учасників АТО, сімей загиблих військовослужбовців тощо. Якщо буде діалог — буде співпраця та взаємне вирішення виниклих питань.», – говорить  Президент Благодійної організації “ВБФ “ГОРЄНІЄ”  Денис Гречко.

         Під час конференції в. о. начальника управління з питань учасників АТО, членів їхніх сімей та внутрішньо переміщених осіб Сергій Звірко розповів, що у Дніпрі діє міська програма підтримки бійців та їхніх рідних «Родина героя». В рамках цієї програми передбачена матеріальна допомога сім’ям загиблих та сім’ям військових, які отримали статус полонених або зниклих безвісти учасників АТО, компенсація витрат на поховання, надання адресної матеріальної допомоги на лікування та придбання ліків, надання щомісячної матеріальної допомоги сім’ям загиблих та сім’ям військових, які отримали статус полонених або зниклих безвісти осіб, які брали безпосередню участь в АТО, у розмірі 2 прожиткових мінімумів, а також щорічна одноразова матеріальна допомога сім’ям загиблих бійців АТО на санаторно-курортне лікування, допомога на оплату житлово-комунальних послуг, путівки для санаторно-курортного лікування учасників АТО, які мають бойове поранення, тощо.

          Юрист Благодійної організації “ВБФ “ГОРЄНІЄ” Артем Фоменко розповів про загальнодержавні програми соціально-правового  спрямування, дія яких поширюється на ветеранів АТО: програми, що реалізуються обласною державною адміністрацією та програми, що реалізуються органами місцевого самоврядування. Артем надав можливість всім учасникам конференції обговорити позитивні та негативні сторони практичного вирішення проблем соціального і правового характеру, стан нормативно- правової бази та можливість розробки рекомендацій щодо вдосконалення соціально- правового забезпечення ветеранів АТО та членів їх сімей.

         Учасники конференції зазначили, що такі зустрічі зараз необхідні, адже вони допомагають навчитися спільно вирішувати проблеми: юридичні, психологічні та соціальні  за допомогою партнерства.

Іформаційно-консультаційний центр

 Дніпровського міського центру зайнятості

Ольга Доценко.

 

Співробітництво з Модельним центром психічного здоров'я та травматерапії «Форпост HELP» у вирішення проблем адаптації учасників АТО
  

         Проблеми соціально-психологічної адаптації та працевлаштування демобілізованих учасників АТО безперечно дуже актуальні на сьогодні. Труднощі адаптації, низька конкурентоздатність на сучасному ринку праці часто формують певний комплекс неповноцінності перед цивільним життям, необхідність пошуку нової діяльності підсилюють страх змін, відчуття приреченості. Для подолання таких негативних тенденцій спеціалістам центру зайнятості у роботі з цією категорію дуже доцільне співробітництво та допомога організацій, які безпосередньо професійно опікуються проблемами демобілізованих військовослужбовців. Так 29.03.2017 року в ІКЦ Дніпровського міського центру зайнятості разом з фахівцями Модельного центру психічного здоров'я та травматерапії «Форпост HELP» (кризовий психолог С.В.Дорошенко, соціальний працівник А.А.Скачко, юристи К.В.Онищенко, В.В.Плетенко)  організовано проведення семінару для учасників АТО - мешканців  Соборного району м.Дніпро, які звернулися до ЦЗ з метою пошуку роботи (21 учасник).

Фахівці «Форпост HELP» розповіли учасникам заходу про напрямки своєї роботи – психотерапія, правозахист, медичні послуги, юридичне супроводження, адвокатська підтримка та соціальний супровід.

Спеціалісти ЦЗ надали інформацію щодо можливостей працевлаштування на підприємствах міста, зокрема участі у громадських та тимчасових роботах; напрямків профначання за актуальними професіями за направлення служби зайнятості з метою розширення власної конкурентоспроможності. У ході неформального спілкування обговорено безліч важливих питань та потреб бійців: як отримати гарантовані державою пільги, як влаштуватися на роботу та адаптуватися у суспільстві після всього пережитого, до кого звертатися,  якщо виникають серйозні соціальні та психологічні труднощі, як не залишитися з ними сам на сам. Багато з тих, хто прийшов на зустріч потребують особливої дієвої уваги  та допомоги самих різних фахівців та державних структур.

Такі спільні заходи безперечно допомагають  державним та громадським організаціям краще розуміти  потреби демобілізованих учасників АТО для оптимального визначення шляхів сприяння їх вирішенню. У подальшому планується продовжувати таке доцільне системне співробітництво.

 Провідний фахівець з профорієнтації

відділу надання соціальних послуг  у Соборному районі Дніпровського МЦЗ         Л.М.Барсукова                          

 

 

 

Joomla Plugins