Сьогодні 07-08-2020
Соборна районна у місті Дніпрі рада Офіційний портал

 

Заступник директора Дніпропетровського обласного центру зайнятості Раїса Малоіваненко повідомляє «Про інноваційні методи роботи служби зайнятості, а саме впровадження Інституту кар’єрного радника»

 

Так, з 1 січня 2019 року вступила в дію Постанова Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 №792 «Про затвердження Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу», відповідно до якої передбачено впровадження в службі зайнятості кар’єрних радників.

Одним із пріоритетних напрямків роботи служби зайнятості у поточному році є впровадження інституту єдиного куратора для безробітних – кар’єрного радника. Вони, насамперед, будуть покликані надавати послуги та нести відповідальність за сприяння у працевлаштуванні, виходячи з інтересів клієнта. При наданні послуг кар’єрний радник повинен стати сполучною ланкою між клієнтом та потенційним роботодавцем. Тому, ключовим показником ефективності їх роботи буде швидкість та якість працевлаштування особи.

«Індивідуальний план працевлаштування – це план спільних дій безробітного і кар’єрного радника, направлений на вирішення стратегічної цілі – працевлаштування безробітного і закріплення його на ринку праці. Він підписується безробітним та кар’єрним радником і передбачає відповідальність обох сторін за його реалізацію. При складанні ІПП кар’єрний радник оцінює усі ризики та можливості, пов’язані з працевлаштуванням та визначає індивідуальні послуги, які варто рекомендувати клієнту», - повідала Р.Малоіваненко.

Сьогодні у Дніпропетровській обласній службі зайнятості працюють 155 кар’єрних радника і 20 спеціалістів поєднують функції кар’єрного радника та реєстратора. Введення інституту кар’єрного радника – це нова планка і для працівників Дніпропетровської служби зайнятості. Такі фахівці покликані навчити громадян самостійно здійснювати пошук роботи, готуватися до співбесіди, створювати ефективне резюме, допомагати клієнтам у побудові кар’єри.

Зараз активно впроваджуються сучасні електронні сервіси: «Електронний кабінет роботодавця», «Електронний кабінет безробітного», платформа з профорієнтації та розвитку кар’єри державної служби зайнятості та профорієнтаційна платформа «Моя професія: консультаційна мережа». За допомогою профорієнтаційної платформи будь-якому зареєстрованому користувачеві, починаючи з 14 років, можна безкоштовно пройти тестування, яке допоможе визначитись з вибором професії чи сфери діяльності.

Кар’єрний радник допомагає створити відеорезюме, яке дозволяє претенденту на вакансію розкрити себе через візуалізацію, а роботодавцю – створити загальну картину про особистісні якості людини.

Інститут кар’єрного радника пропонує сервіс, від якого виграють усі: безробітний знаходить бажане робоче місце, роботодавець отримує кваліфікованого працівника, держава замість утримання безробітного – офіційно сплачені податки. Сучасна модель взаємодії спонукає шукачів роботи усвідомлювати власну відповідальність за працевлаштування.

Картинки по запросу інститут кар'єрного радника