Сьогодні 25-09-2020
Соборна районна у місті Дніпрі рада Офіційний портал

 

Серед вакансій, які надають замовники кадрів, майже дві третини становлять вакансії за робітничими професіями. Тому роботодавці зацікавлені у навчанні майбутніх працівників, а Дніпропетровська обласна служба зайнятості організовує професійне навчання за професіями та спеціальностями під конкретне замовлення працедавців у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості. Наразі тут можна здобути 92 професії для різних галузей виробництва

 

Сьогодні вимоги сучасного ринку праці такі, що людина постійно має здобувати нові знання, вдосконалювати свої навички, займатись самоосвітою та саморозвитком. Якщо Ви не маєте професії або так сталося, що Ви не можете знайти роботу за своєю раніше набутою освітою та досвідом роботи, і тому не можете працевлаштуватися - Державна служба зайнятості запропонує Вам професійне навчання за актуальними на ринку праці професіями.

Як відомо, тривалий час на ринку праці Дніпропетровської області спостерігається значний дисбаланс між попитом та пропозицією на робочу силу. Наразі він насичений працівниками з вищою освітою, у порівнянні: на одну вакансію управлінця претендує 3 особи, а одного робітника з інструментом потребує одночасно 2 роботодавця. Серед вакансій, які надають замовники кадрів, майже дві третини становлять саме вакансії за робітничими професіями. Тому зазвичай роботодавці стають зацікавлені в навчанні майбутніх працівників.

Загалом, у Дніпропетровській обласній службі зайнятості професійне навчання організовують за професіями та спеціальностями, які користуються найбільшим попитом у працедавців. Відбувається воно як у навчальних закладах області, так і у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.

Наразі по Україні налічується 11 центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості (Центр), у тому числі у Дніпропетровській області, який працює майже 10 років. Це спеціалізовані навчальні заклади сучасного рівня, створені саме для навчання дорослого населення. Основні переваги Центрів у порівнянні з іншими закладами освіти – стислі терміни навчання, врахування при організації навчального процесу особливостей дорослого населення, сучасна матеріальна база, тісна співпраця з роботодавцями, використання інтерактивних методів навчання.

Вони готують кваліфікованих робітників, маючи ліценції на 92 професії для різних галузей виробництва: переробної промисловості, будівництва, сільського, лісового та рибного господарства, фінансової діяльності, харчової промисловості та інші.

На базі Дніпропетровського ЦПТО ДСЗ можна отримати 11 робітничих професій: електрогазозварник, стропальник, касир (у банку), контролер-касир, офісний службовець (бухгалтерія), оператор з обробки інформації та програмного забезпечення, оператор котельні, манікюрник, молодша медична сестра з догляду за хворими, продавець непродовольчих та продовольчих товарів.

Здійснюючи курсове навчання, навчальний заклад дає можливість безробітним, за короткий термін, опанувати нову професію, отримати нові навички та знання, підвищити свою компетентність – як за груповою, так і за індивідуальною формою, в тому числі з використанням елементів дуального навчання. Залежно від складності професії тривалість навчання складає від 3 до 9 місяців. Навчальний процес здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Організовується під конкретні замовлення роботодавців, а це означає, що по його закінченню усі слухачі 100% матимуть роботу.