Сьогодні 28-09-2020
Соборна районна у місті Дніпрі рада Офіційний портал

Напередодні початку опалювального сезону, враховуючи численні запитання, управління соціального захисту населення Соборної районної у місті Дніпрі ради нагадує, що Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 № 329), визначено, що житлова субсидія на оплату житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком призначається з місяця звернення за її призначенням до дати закінчення опалювального (неопалювального) сезону.

Субсидію призначають на рік – від травня до травня наступного року. Розмір субсидії розраховують окремо на літній період і окремо – на зимовий виключно на основі доходів осіб, що зареєстровані і фактично проживають у помешканні.

Якщо допомогу вже призначено на новий рік (2018-2019 роки), у жовтні її розмір на опалювальний сезон розрахують автоматично, без повторного звернення.

Слід зауважити, що для приватного сектору та квартир, які використовують природний газ або електричну енергію для індивідуального опалення, житлова субсидія на опалювальний сезон розраховується з 16 жовтня по 15 квітня включно.

Для квартир, де тепло подається централізовано, субсидія призначається з урахуванням дати про початок (закінчення) опалювального періоду у місті Дніпрі за розпорядженням міського голови.

Субсидія на придбання скрапленого газу та твердого палива призначається раз на календарний рік за особистим зверненням громадян та виплачується у грошовому еквіваленті.

КОМУ НЕОБХІДНО ЗВЕРНУТИСЯ ДО УПРАВЛІННЯ ІЗ НОВИМИ ЗАЯВОЮ ТА ДЕКЛАРАЦІЄЮ?

Призначення субсидії на наступний опалювальний сезон здійснюється після подання нових заяви та декларації:
- орендарям; 
- внутрішньо переміщеним особам; 
- громадянам, які звертаються за призначенням житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива;
- домогосподарствам, у яких кількість фактично проживаючих зареєстрованих осіб у попередньому сезоні менша, ніж кількість зареєстрованих осіб. 
- у разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих) у житловому приміщенні (будинку) осіб, складу сім’ї члена домогосподарства.

КОЛИ НЕОБХІДНО НАДАТИ ДО УПРАВЛІННЯ ДОДАТКОВІ ДОВІДКИ?

Додаткові довідки потрібні, якщо громадяни бажають оформити субсидію не на всіх зареєстрованих, а лише на осіб, які фактично проживають у помешканні. Тоді до справи додаються документи з місця роботи в іншому місті, про навчання в іншому місті, про перебування на лікуванні, про постійне місце проживання з ЖЕКу, сільської чи селищної ради.

В ЯКИХ ВИПАДКАХ СУБСИДІЯ НЕ ПРИЗНАЧАЄТЬСЯ?

Житлова субсидія не призначається (у тому числі на наступний період), якщо:

1) загальна площа житлового приміщення перевищує 120 кв. метрів для квартири і 200 кв. метрів для індивідуального будинку (крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей, а також сімей, в яких не менше року проживають троє і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування);

2) будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у своєму володінні транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда).
При цьому не враховуються транспортні засоби, одержані безоплатно чи придбані на пільгових умовах через структурні підрозділи з питань соціального захисту населення, у тому числі за рахунок грошової допомоги на придбання автомобіля.

3) у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства є особи, що досягли 18-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, і в цьому періоді:
- за інформацією ДФС, Пенсійного фонду України, у них взагалі відсутні доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії; або
- вони отримували середньомісячний сукупний дохід менший, ніж розмір мінімальної заробітної плати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; та/або
- вони не сплатили єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі, не меншому ніж мінімальний, сумарно протягом трьох місяців у періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії.

4) будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії, призначенням житлової субсидії без звернення здійснив купівлю або іншим законним способом набув право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які послуги (крім медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг згідно із соціальною нормою житла та соціальними нормативами житлово-комунального обслуговування) на суму, яка на дату купівлі, оплати, набуття права власності в інший законний спосіб перевищує 50 тис. гривень;

5) структурним підрозділом з питань соціального захисту населення отримано інформацію про наявність у домогосподарства, що одержувало житлову субсидію у попередньому опалювальному (неопалювальному) сезоні, простроченої понад два місяці заборгованості з оплати обов’язкової частки платежу за житлово-комунальні послуги, обов’язкової частки внеску/платежу на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на день призначення житлової субсидії на наступний опалювальний (неопалювальний) сезон.

ВАЖЛИВО!
- У разі призначення житлової субсидії особам, доходи яких враховуються під час призначення житлової субсидії, пільги з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива не нараховуються протягом періоду отримання житлової субсидії, крім випадку, коли пільговиками є члени сім’ї особи із складу домогосподарства, які не проживають за адресою домогосподарства.
- Житлова субсидія не може призначатися одночасно за зареєстрованим місцем проживання особи та за місцем її фактичного проживання.
- Житлова субсидія не призначається, якщо неповнолітні діти (крім студентів денної форми навчання, місце проживання яких зареєстроване у гуртожитках), маючи батьків, зареєстровані в житловому приміщенні (будинку) самі.

АКТУАЛЬНО!

Інформація про призначені житлові субсидії вноситься структурним підрозділом з питань соціального захисту населення до Єдиного державного реєстру отримувачів житлових субсидій, держателем якого є Мінсоцполітики та доступ до якого вже відкрито з липня цього року. 
Отже, кожний отримувач субсидії може дізнатися інформацію про призначення субсидії в режимі он-лайн - https://subsidii.ioc.gov.ua/search/

Подати документи для оформлення субсидії мешканцям Соборного району Дніпра можна будь-яким зручним способом:

- в електронному виді через портал Мінсоцполітики -https://subsidii.mlsp.gov.ua/ або через портал державних послуг Іgov - https://igov.org.ua/service/654/general

- звернувшись особисто до Єдиної приймальні громадян управління соціального захисту населення за адресою: пр.Героїв,40, тел. +38095-510-26-50; +38097-385-60-19

- направивши документи поштою на адресу управління.

Чекаємо на вас!