Сьогодні 28-09-2020
Соборна районна у місті Дніпрі рада Офіційний портал

 

У січні-квітні 2019 року у Дніпропетровській обласній службі зайнятості було прийнято понад 260 рішень про призначення роботодавцям компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування безробітних осіб на нові робочі місця, у т.ч. громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню

Вирішення питання зайнятості та забезпечення громадян роботою неможливе без активної взаємодії служби зайнятості з роботодавцями. Одним із найбільш актуальних напрямів такої співпраці є компенсація фактичних витрат у розмірі єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Так, у січні-квітні 2019 року на Дніпропетровщині було прийнято 259 рішень про призначення роботодавцям компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування, за направленням служби, безробітних осіб на нові робочі місця.

Серед осіб, що були працевлаштовані, 118 - належать до категорій громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Вони були прийняті на роботу 99 роботодавцями.

Крім того, 141 особу працевлаштували в пріоритетних видах економічної діяльності із здійсненням компенсації витрат на сплату ЄСВ 88 роботодавцям - суб’єктам малого підприємництва. Серед них найбільшу кількість безробітних було працевлаштовано до роботодавців, які здійснюють діяльність: в оптовій та роздрібній торгівлі, у т.ч. ремонті автотранспортних засобів, переробній промисловості, тимчасовому розміщуванні й організації харчування, транспортній галузі, на будівництві, займаються діяльністю, пов’язаною з інформацією та телекомунікаціями, в галузі охорони здоров’я та наданні соціальної допомоги.

Також відповідно до статті 24-1 Закону України «Про зайнятість населення» Державна служба зайнятості здійснює компенсацію витрат роботодавця на оплату праці за працевлаштування зареєстрованих безробітних з числа ВПО. Щомісяця роботодавцю компенсується основна та додаткова заробітна плата і сума єдиного внеску за кожного такого працевлаштованого безробітного. Розмір компенсації не може перевищувати середній розмір заробітної плати штатного працівника, що склався у регіоні за минулий місяць, а тривалість виплати компенсації не перевищує шести місяців.

«Фінансування заходів сприяння зайнятості ВПО, визначених статтею 24-1 Закону України «Про зайнятість населення», здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Протягом січня - квітня 2019 року базовими центрами зайнятості та філіями ОЦЗ укладені договори про компенсацію витрат роботодавця на оплату праці 9 працевлаштованих безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб», - підкреслила директор Дніпропетровського обласного центру зайнятості Вікторія Кузнецова.

Створення і збереження робочих місць – головні чинники забезпечення ефективної зайнятості населення. Цього можливо досягти тільки у продуктивному співробітництві служби зайнятості та роботодавців.