Сьогодні 28-09-2020
Соборна районна у місті Дніпрі рада Офіційний портал

 

У січні – квітні 2019 року різні види профорієнтаційних послуг Дніпропетровської обласної служби зайнятості отримали 99,6 тисяч осіб, у т.ч. безробітні та учнівська молодь. Пропонуючи різні форми профорієнтаційної роботи, фахівці служби зайнятості провели серію семінарів для безробітних з техніки пошуку роботи, за тематикою протидії торгівлі людьми, попередження неврегульованої зовнішньої трудової міграції та експлуатації дитячої праці; для учнів організовували Дні відкритих дверей центру зайнятості, акції «Випускник», ярмарки професій, профорієнтаційні уроки, професіографічні екскурсії

Профорієнтаційна робота, як один із стратегічних та пріоритетних напрямків роботи служби зайнятості, здійснюється в умовах вдосконалення форм та методів надання профорієнтаційних послуг громадянам.

За 4 місяці 2019 року різні види профорієнтаційних послуг Дніпропетровської обласної служби зайнятості отримали 99,6 тисяч осіб, з них 43,2 тис. осіб мали статус безробітного.

Пропонуючи різні форми профорієнтаційної роботи, фахівці служби зайнятості провели серію семінарів для безробітних. З метою набуття практичних навичок у пошуку роботи, оволодіння навичками самопрезентації та спілкування з роботодавцями проведено 2164 семінари з техніки пошуку роботи, на 178 семінарах з орієнтації на самозайнятість та підприємницьку діяльність шукачам роботи розкривали секрети успішного ведення бізнесу, 186 профорієнтаційних семінарів провели за тематикою протидії торгівлі людьми, попередження неврегульованої зовнішньої трудової міграції та експлуатації дитячої праці, 365 заходів під гаслом «Легальна зайнятість».

У січні-квітні можливістю пройти он-лайн тестування на профорієнтаційній платформі «Моя професія: консультаційна мережа» скористались 1643 оптанта.

Сучасні реалії та виклики українського ринку праці висувають необхідність вжиття превентивних профорієнтаційних заходів, які допоможуть молоді в шкільні роки зорієнтуватися у складному та різноманітному світі професій. Саме тому фахівці Дніпропетровської обласної служби зайнятості проводять різні форми профорієнтаційної роботи, які будуть цікаві учням: профорієнтаційні проекти з використанням ІТ-технологій («Професія поряд», КВЕСТ «Я-PROFI»), Дні відкритих дверей центру зайнятості, акції «Випускник», ярмарки професій, професіографічні екскурсії на підприємства, організовувати зустрічі з представниками професій, конкурси дитячих малюнків «Професія моєї мрії», профорієнтаційні конкурси, вікторини, квести.

Так, за січень-квітень 2019 року профорієнтаційні послуги отримали 30 тисяч осіб учнівської молоді. В рамках КВЕСТу «Я-PROFI» пройшли 144 профорієнтаційні заходи. Завдяки профорієнтаційному проекту «Професія поряд» учні дізнались про навчальні заклади міста Дніпро: у 86 Skype–презентаціях взяли участь 2380 учнів 9-11 класів шкіл регіону.

До того ж, профорієнтаційні семінари стають в нагоді батькам школярів, а для педагогічних працівників передбачені навчально-методичні семінари щодо особливостей профорієнтаційної роботи з учнями. Фахівці служби зайнятості у січні – квітні 2019 року провели 99 профінформаційних семінарів для батьків та 205 семінарів для 2708 працівників закладів освіти.

«Профорієнтаційна робота вкрай важлива не лише для служби зайнятості, а і для держави в цілому, адже попереджає безробіття та дозволяє кожній людині максимально

відкрити свій потенціал», - зазначають у Дніпропетровськом обласному центрі зайнятості.