Сьогодні 19-04-2021
Адміністрація Соборного району Дніпровської міської ради Офіційний портал

В рамках проведення кампанії декларування доходів громадян фахівці Соборного управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області провели інформаційну акцію: «Декларування доходів громадян - 2020», яка відбулася під час зустрічі 20 туру Прем’єр Ліги України з футболу між командами                  СК «Дніпро-1» та ФК «Динамо».

Під час проведення заходу фахівці інформували вболівальників про початок з 01 січня 2020 року кампанії декларування доходів громадян, отриманих у 2019 році та звернули увагу на доходи при отриманні яких у громадян виникає обов’язок подання декларації про майновий стан і доходи (далі - Декларація), граничні терміни подання Декларації та сплати податкових зобов’язань зазначених у Декларації. Крім того, акцентували увагу, що у громадян крім обов’язку є і право в поданні Декларації, а саме право на податкову знижку.

По закінченню спілкування, вболівальники отримали друковану продукцію з питань декларування доходів громадян.

 

Актуальні питання податкового законодавства під час зустрічі з платниками податків Соборного управління

У Соборному управлінні ГУ ДПС у Дніпропетровській області відбулася зустріч з представниками малого та середнього бізнесу за участі начальника відділу забезпечення роботи Ольги Величко.

Під час заходу Ольга Величко зупинилася на питаннях декларування доходів громадян, отриманих у 2019 році, легалізації заробітної плати, сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Інформувала присутніх про новації у застосуванні реєстраторів розрахункових операцій, які запроваджуються з веденням в дію Законів України від 20 вересня 2019 року № 128-IX та № 129-IX. Крім того, акцентувала увагу платників податків на правильності заповнення реквізиту «призначення платежу» при сплаті податкових забов’язань, а також повідомила про роботу електронних сервісів ДПС України, одним з яких є антикорупційний сервіс «Пульс».

По закінченню зустрічі платникам податків надано друковану продукцію на податкову тематику.

 

Про кампанію декларування доходів громадян – 2020 під час спілкування з журналістами телевізійного каналу «Дніпро - TV»

Начальник відділу забезпечення роботи Соборного управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області Ольга Величко надала інтерв’ю телевізійному каналу «Дніпро - TV» з питань декларування доходів громадян, отриманих у 2019 році.

«Обов’язок щодо подання податкової декларації про майновий стан і доходи визначено статтею 67 Конституції України та нормами Податкового кодексу України», - зазначила Ольга Величко.

Вона зауважила, що з 01 січня 2020 року декларація про майновий стан і доходи подається за новою формою, яка затверджена наказом Міністерства фінансів України від 25.04.2019 № 177 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року № 859».

Зупинилася на доходах при отриманні яких, протягом року, у громадян виникає обов’язок подання декларації та звернула увагу, що декларація подається до контролюючого органу за місцем реєстрації платника.

Крім того, проінформувала про порядок подання декларації, а також випадки за яких платник податків звільнений від подання декларації про майновий стан і доходи.

«Останній день подання декларації за 2019 рік припадає на 30 квітня 2020 року, а граничний термін сплати податкових зобов’язань, визначених у податковій декларації - 31 липня 2020 року», - акцентувала Ольга Величко.

Наостанок, звернула увагу, що громадяни мають право на податкову знижку в рамках норм визначених Податковим кодексом України, яким можуть скористатися до 31 грудня 2020 року включно.

 

Штрафні санкції передбачені за заниження сум податкових зобов’язань у разі подання уточнюючої звітності після граничного терміну подання, але до граничного терміну їх сплати, при самостійному виправленні помилки

Соборне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області інформує.

Відповідно до п. 50.1 ст. 50 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року №2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених ст. 50 ПКУ), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо відповідні уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявлені.

Платник податків, який самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє факт заниження податкового зобов’язання минулих податкових періодів, зобов’язаний, за винятком випадків, установлених п. 50.2 ст. 50 ПКУ:

а) або надіслати уточнюючий розрахунок і сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку. Цей штраф не застосовується у разі подання уточнюючого розрахунку до податкової декларації з податку на прибуток підприємств за попередній податковий (звітний) рік з метою здійснення самостійного коригування відповідно до ст. 39 ПКУ у строк не пізніше 1 жовтня року, наступного за звітним;

б) або відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за періодом, у якому виявлено факт заниження податкового зобов’язання, збільшену на суму штрафу у розмірі п’яти відсотків від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов’язання з цього податку.

Отже, платник податків, який самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє факт заниження податкового зобов’язання минулих податкових періодів, зобов’язаний, у разі надіслання уточнюючого розрахунку сплатити суму недоплати та штраф у розмірі трьох відсотків від такої суми до подання такого уточнюючого розрахунку.

 

Оподатковання ПДФО доходів

 нарахованих (виплачених, наданих) у вигляді винагороди за цивільно-правовими договорами за виконання робіт (надання послуг)?

Соборне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області повідомляє.

Відповідно до п.п. 164.2.2 п. 164.2 ст. 164 розд. IV Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) суми винагород та інших виплат, нарахованих (виплачених) платнику податку відповідно до умов цивільно-правового договору включаються до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку.

При цьому при отриманні зазначених у п.п. 164.2.2 п. 164.2 ст. 164 ПКУ доходів від фізичних осіб – платників єдиного податку четвертої групи, їх отримувач зобов’язаний включити суми таких доходів до річної податкової декларації про майновий стан і доходи за звітний рік та самостійно сплатити з них установлені ПКУ податки та збори.

При нарахуванні доходів у вигляді винагороди за цивільно-правовими договорами за виконання робіт (надання послуг) база оподаткування визначається як нарахована сума такої винагороди зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) (абзац другий п. 164.6 ст. 164 ПКУ).

Однак, слід зауважити, що з 01 січня 2016 року набрав чинності Закон України від 24 грудня 2015 року № 909-УІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (далі – Закон № 909), яким, зокрема внесено зміни до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» в частині скасування утримання єдиного внеску з фізичних осіб, які виконують роботи (надають послуги) за цивільно-правовими договорами на підприємствах, в установах,організаціях, у інших юридичних осіб (роботодавців) чи у фізичних осіб – підприємців або осіб, які забезпечують себе роботою самостійно.

Крім того, Законом № 909 до ПКУ внесено зміни в частині встановлення єдиної ставки податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) у розмірі 18 відс. зокрема для доходів у вигляді суми винагород, нарахованих (виплачених) платнику податку за цивільно-правовими договорами (п. 167.1 ст. 167 ПКУ).

Враховуючи викладене, оскільки Законом № 909 з 01 січня 2016 року скасовано утримання єдиного внеску з фізичних осіб, які отримують винагороди за цивільно-правовими договорами, то база оподаткування ПДФО дорівнює нарахованим сумам таких винагород, до яких застосовується ставка 18 відсотків.

 

 

 

За інформацією ГУ ДПС у Дніпропетровській області