Сьогодні 19-04-2021
Адміністрація Соборного району Дніпровської міської ради Офіційний портал

9 квітня 2020 року за допомогою скайп-зв’язку фахівці Дніпровського міського центру зайнятості ініціювали проведення інформаційного вебінару із загальних питань зайнятості за участю 13 безробітних осіб.

Через месенджер Viber та електронну пошту на захід були запрошені особи, які набули статусу безробітного під час дії карантину, тобто ті, які надавали свої документи на реєстрацію засобами електронного зв’язку або через скриньку для прийому кореспонденції. Також, перед початком вебінару, громадяни отримали пам’ятку про «Права та обов’язки зареєстрованих безробітних», що дало їм змогу заздалегідь підготуватися до обговорення деяких питань.

Під час заходу фахівець відділу активної підтримки ознайомила учасників з правами та обов'язками безробітних, згідно ЗУ "Про зайнятість населення" та "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", із основами законодавства, яке регламентує роботу служби зайнятості. Обговорювалися питання особливості реєстрації безробітних, надання статусу безробітного та призначення виплати допомоги по безробіттю у період встановлення карантину.

На вебінарі фахівець проінформувала слухачів про основні послуги державної служби зайнятості та сучасні підходи щодо їх отримання ( у тому числі і в умовах карантину) за допомогою електронних сервісів державної служби зайнятості.

Окрему увагу фахівець приділила «Освітньому порталу» та «Профорієнтаційній платформі» завдяки яким служба зайнятості вирішує питання щодо сприяння оптимальному вибору або зміні людиною сфери трудової діяльності (професії) відповідно до її професійних інтересів, нахилів, здібностей, рівня професійної підготовки, стану здоров’я та з урахуванням потреб ринку праці. Фахівець наголосила, що безробітні громадяни мають можливість отримати інформаційні та консультаційні послуги, пройти профвідбір перед направленням на профнавчання або на співбесіду з роботодавцем.

Також, фахівець нагадала усім слухачам про можливість звертатися до відділу рекрутингу, робота якого полягає в ролі посередника між роботодавцем та шукачем роботи. Фахівці відділу здійснюють оперативний та ефективний пошук кандидатів відповідно до вимог роботодавця, та одночасно із цим, пошук роботи для незайнятих громадян. Один із учасників скористався цією можливістю та після закінчення вебінару, одразу звернувся до фахівців відділу рекрутингу, які вже встигли поспілкуватися з ним та почати активний пошук бажаних вакансій.

Під час конференції всі учасники мали змогу ставити питання на які отримали вичерпні відповіді від фахівця, після завершення лекції.

Зазначимо, що впровадження службою зайнятості таких інформаційних вебінарів не лише заощаджує час безробітних громадян, а й дбає про їх безпеку, здоров’я та обізнаність в питаннях праці.

Важливо: до завершення карантину проведення інформаційних вебінарів запроваджене Дніпровським міським центром зайнятості на постійній основі.