Сьогодні 19-04-2021
Адміністрація Соборного району Дніпровської міської ради Офіційний портал

Будьте обережні під час святкування Івана Купала! | Апостолівська ...На Івана Купала особливу роль відведено воді та вогню. Багато народних гулянь проходять поблизу рік, люди купаються у відкритих водоймищах, розводять багаття. Саме тому варто нагадати правила поведінки на водоймах та безпечного поводження з вогнем.

Купатися слід лише в місцях для цього пристосованих, обладнаних усім необхідним для безпечного відпочинку а, в разі необхідності, надання рятувальної чи медичної допомоги.

Під час відпочинку на водних об’єктах, необхідно знати елементарні норми поведінки і беззаперечно їх виконувати:

не заходьте у воду в стані алкогольного сп’яніння;

не запливайте за буї, відчувши втому перепочиньте: переверніться на спину і підтримуйте себе на плаву легкими рухами рук;

потрапивши в течію не слід з нею боротися: пливіть вниз по течії під невеликим кутом, поступово наближаючись до берега;

не губіться потрапивши у водоверть: наберіть побільше кисню в легені, якомога глибше пірнайте і потужним ривком спробуйте випірнути убік;

не допускайте грубих ігор під час купання;

не залишайте дітей без догляду;

обережно плавайте на надувних плавзасобах: вітром чи течією їх може віднести далеко від берега.

Порушення цих правил залишаються головною причиною загибелі людей на воді. Багато дорослих тоне в стані сп’яніння. Діти гинуть через неуважність дорослих.

Слід пам’ятати, що причиною лісової пожежі може стати найменше джерело вогню, навіть необережно кинутий сірник або недопалок, недбало загашене багаття. Щоб не трапилося лиха слід відповідально ставитися до багать:

ніколи не залишати вогнище без догляду;

місце для багаття має бути обкопаним навколо;

перед тим як піти, вогонь необхідно старанно загасити.

Пам’ятайте, вогнища можна розпалювати тільки в місцях, де відсутній хвойний молодняк!

 

Недбале ставлення до правил безпечної поведінки і ставить під загрозу ваше життя та життя ваших близьких. Будьте обережні, відпочиваючи на природі!

 

Телефон рятувальної служби 101