Сьогодні 03-06-2020
Соборна районна у місті Дніпрі рада Офіційний портал

Сплачене помилково грошове зобов’язання можна повернути

 

               ДПІ у Соборному районі м. Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що у відповідності до п.43.1 ст. 43 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов’язання підлягають поверненню платнику, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу. Згідно з п. 43.2 ст. 43 Кодексу у разі наявності у платника податків податкового боргу, повернення помилково та/або надміру сплаченої суми грошового зобов’язання проводиться лише після повного погашення такого податкового боргу платником податків.

            Пунктом 43.3 ст. 43 Кодексу передбачено, що обов’язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов’язання є подання платником податків заяви про таке повернення (крім повернення надміру утриманих (сплачених) сум податку з доходів фізичних осіб, які розраховуються контролюючим органом на підставі поданої платником податків податкової декларації за звітний календарний рік шляхом проведення перерахунку за загальним річним оподатковуваним доходом платника податку) протягом 1095 днів від дня виникнення помилково та/або надміру сплаченої суми.

            Згідно з п. 43.4 ст. 43 Кодексу платник податків подає заяву на повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань у довільній формі, в якій зазначає напрям перерахування коштів.

            У разі повернення надміру сплачених податкових зобов’язань з податку на додану вартість, зарахованих до бюджету з рахунка платника податку в системі електронного адміністрування податку на додану вартість у порядку, визначеному п. 200 прим. 1.5 ст. 200 прим. 1 Кодексу, у відповідності до п. 43.4 прим. 1 ст. 43 Кодексу такі кошти підлягають поверненню виключно на рахунок платника в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, а у разі його відсутності на момент звернення платника податків із заявою на повернення надміру сплачених податкових зобов’язань з податку на додану вартість чи на момент фактичного повернення коштів – шляхом перерахування на поточний рахунок платника податків в установі банку.

            Пунктом 43.6 ст. 43 Кодексу визначено, що повернення помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань платникам податків здійснюється з бюджету, у який такі кошти були зараховані.

            Пунктом 5 Порядку взаємодії територіальних органів Державної фіскальної служби України, місцевих фінансових органів та територіальних органів Державної казначейської служби України у процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 15.12.2015 № 1146, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31.12.2015 за № 1679/28124, визначено, що платник подає заяву до територіального органу ДФС за місцем адміністрування (обліку) помилково та/або надміру сплаченої суми.

  Електронний кабінет

 

               ДПІ у Соборному районі м.Дніпра Головного управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що особливості подання Звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску передбачено Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435 (далі – Порядок №435).

        Звіт до органів доходів і зборів подається страхувальником або відповідальною особою страхувальника за основним місцем взяття на облік як платника єдиного внеску в органах доходів і зборів, зокрема, засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації ЕЦП відповідальних осіб у порядку, визначеному законодавством (пункт 1 розділу ІІ Порядку №435).

        Подання звітності на паперових носіях потребує додаткового використання  часу платників єдиного внеску.

        З метою економії часу при складанні і при поданні звітності ДФС України створений електронний сервіс «Електронний кабінет платника податків» (http://cabinet.sfs.gov.ua), який надає можливість створювати, редагувати, підписувати та надсилати звітність з єдиного внеску платниками самостійно.

        З метою оптимізації часу платників податків, уникнення черг в Центрах обслуговування платників, пропонуємо платникам єдиного внеску залучитися до подання звітності з єдиного внеску засобами електронного зв’язку, шляхом використання електронного сервісу «Електронний кабінет платника податків.

Фінансування неприбуткової організації: особливості оподаткування

 

               ДПІ у Соборному районі м.Дніпра Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що згідно з п.п. 140.5.9 п. 140.5 ст. 140 Податкового кодексу України (далі – ПКУ)  фінансовий результат звітного періоду збільшується на суму коштів або вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, безоплатно перерахованих (переданих) протягом звітного (податкового) року неприбутковим організаціям, внесеним до Реєстру на дату такого перерахування коштів, передачі товарів, робіт, послуг (крім неприбуткової організації, яка є об’єднанням страховиків, якщо участь страховика у такому об’єднанні є умовою проведення діяльності такого страховика відповідно до закону, та неприбуткових організацій, до яких застосовуються положення п.п. 140.5.13 п. 140.5 ст. 140 ПКУ), у розмірі, що перевищує 4% оподатковуваного прибутку попереднього звітного року.

            Отже, якщо платник податку на прибуток сплачує неприбутковій організації, яка внесена до Реєстру неприбуткових установ та організацій, членські внески на безповоротній основі, то такий платник повинен збільшити фінансовий результат до оподаткування на суму таких членських внесків у розмірі, що перевищує 4 % оподатковуваного прибутку попереднього звітного року.

Система E-Receipt: пошук та перегляд касового чеку

 

               ДПІ у Соборному районі м. Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що в рамках функціонування інформаційної системи E-Receipt фіскальною службою реалізовано електронний сервіс, який дозволяє покупцеві товарів (послуг) здійснювати пошук та перегляд фіскального касового чеку, що формується як традиційними реєстраторами розрахункових операцій, так і електронного фіскального чеку, створеного новітніми РРО.

            Сервіс знаходиться у відкритій частині  Електронного кабінету, доступ до якої здійснюється в режимі реального часу (24/7/365) без ідентифікації особи за посиланням: cabinet.sfs.gov.ua/cashregs/check.

            Завдяки електронному сервісу «Пошук фіскального чека» платники мають змогу оперативно отримати інформацію про здійснені розрахункові операції у будь-якій торгівельній точці будь-якого населеного пункту країни.

            Крім цього, перевірка чеку через електронний сервіс, встановлення достовірності його даних та факту передачі до ДФС, є запорукою захисту прав громадян як споживачів, а також запобіжником зловживань під час здійснення розрахункових операцій.

            Пошук електронного чеку здійснюється за його фіскальним номером та датою. У разі відсутності або невідповідності реквізитів чеків на сервері ДФС направляти до ДФС письмові звернення із цих питань з додаванням копій отриманих розрахункових документів для організації та проведення відповідних контрольно-перевірочних заходів (електронна адреса - Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.).

Про обов’язкову реєстрацію платником ПДВ

 

               ДПІ у Соборному районі м. Дніпра ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що Податковим кодексом України визначено випадки, коли суб’єкт господарювання зобов’язаний зареєструватись платником податку на додану вартість.

            По-перше, особа підлягає обов’язковій реєстрації як платник ПДВ, якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню (у т.ч.і з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі), нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх 12 календарних місяців, сукупно перевищує 1,0 млн.грн. (без урахування податку на додану вартість). Реєстрація відбувається у контролюючому органі за місцем реєстрації платника. При цьому зазначена вимога не стосується суб’єктів, які є платниками єдиного податку першої - третьої групи.

            По-друге, реєстрація платником ПДВ обов’язкова, якщо особа здійснює операції з постачання конфіскованого майна, знахідок, скарбів, майна, визнаного безхазяйним, майна, за яким не звернувся власник до кінця строку зберігання, та майна, що за правом успадкування чи на інших законних підставах переходить у власність держави. В цьому випадку реєстрація повинна проводитись не залежно від того, який режим оподаткування використовує платник податків, а також незалежно від того, чи досягає він загальної суми операцій із постачання товарів/послуг 1,0 млн.грн.

            У разі обов’язкової реєстрації особи як платника податку реєстраційна заява подається до контролюючого органу не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсягу оподатковуваних операцій 1,0 млн.грн.

            Звертаємо увагу, що п. 183.10 ст. 183 Податкового кодексу визначено, що будь-яка особа, яка підлягає обов’язковій реєстрації як платник ПДВ, і не подала до контролюючого органу реєстраційну заяву, несе відповідальність за ненарахування або несплату цього податку на рівні зареєстрованого платника. Крім того, такий платник не матиме права нарахування податкового кредиту та отримання бюджетного відшкодування.