Сьогодні 30-11-2020
Соборна районна у місті Дніпрі рада Офіційний портал

   Цього року до Соборного управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області завітав та взяв участь у  кампанії декларування громадянами своїх доходів відомий скульптор, народний художник України, член Спілки художників України, почесний громадянин м. Дніпра Володимир Павлович Небоженко.

            Володимир Павлович зазначив, що декларування доходів – це обов’язок кожного громадянина, який, декларуючи доходи і сплачуючи податки, приносить користь рідному місту. З цього починається відродження і розвиток нашої держави, вітчизняної культури, мистецтва, освіти. Декларування своїх доходів та вчасна сплата податків є джерелом позитивної самооцінки, чітким усвідомленням того, що ти успішна людина і вчиняєш як чесний, добропорядний громадянин.

            Декларування доходів – це обов’язок кожної людини, тому запрошуємо громадян виконати свій конституційний обов’язок та подати декларацію про майновий стан і доходи до органів ДФС не пізніше 2 травня 2019 року.

            Мешканці Соборного району м. Дніпра, які бажають особисто отримати допомогу із заповнення податкової декларації  можуть звернутись за адресою: м. Дніпро,  вул. Високовольтна, б. 24.   Час прийому відвідувачів ЦОП Соборної Державної податкової інспекції Соборного управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області (прийом документів, консультування, надання адміністративних послуг): понеділок, вівторок, середа, четвер - з 9 год. 00 хв. до 18 год. 00 хв., п’ятниця – з 9 год. 00 хв. до 16 год. 45 хв., обідня перерва – з 13 год 00 хв. до 13 год. 45 хв.

Можливість повернення коштів за навчання при декларуванні доходів

               У Соборному управлінні Головного управління ДФС у Дніпропетровській області  відбулось засідання «круглого столу» на тему «Декларування доходів громадян, отриманих у 2018 році».

            Під час зустрічі заступник начальника управління - начальник відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Соборного управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Олена Олейнікова звернула увагу слухачів на те, що громадяни можуть повернути частину сплаченого із заробітної плати податку на доходи фізичних осіб, скориставшись правом на податкову знижку. Таке право передбачене статтею 166 Податкового кодексу України (далі - Кодекс). У 2018 році до Кодексу внесені зміни, що  розширили коло платників, які мають право подати декларацію та отримати податкову знижку.

            Доповідач нагадала, що протягом 2019 року мають право подати декларацію з метою отримання податкової знижки громадяни, які понесли витрати:

            на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення.

 

Декларування громадянами доходів та право на податкову знижку – основні питання кущового семінару для платників податків правого берега

 

            Днями головний державний ревізор – інспектор відділу адміністрування податків і зборів з фізичних осіб Соборного управління ГУ ДФС у Дніпропетровській області Тетяна Волкова прийняла участь у кущовому семінарі для платників податків правого берега міста Дніпра.

    Під час семінару присутнім платникам доповідач нагадала, що останній день подання податкової декларації про майновий стан і доходи за 2018 рік - 2 травня 2019 року. Також фахівцем податкової служби були роз’яснені права платників щодо подання такої декларації за місцем своєї податкової адреси у зручний спосіб для платника – особисто, засобами електронного зв’язку або поштою з повідомленням про вручення.

Тетяна Волкова наголосила, що протягом 2019 року мають право подати декларацію з метою отримання податкової знижки громадяни, які понесли витрати:

  • на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення (п.п. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 ПКУ);
  • у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку), оформленим відповідно до вимог чинного законодавства, у разі якщо такий платник має статус внутрішньо переміщеної особи та за умови дотримання вимог, встановлених Кодексом (п.п. 166.3.9 п. 166.3 ст. 166 ПКУ).

            На прикінці доповіді платники податків отримали на свої питання змістовні та розгорнуті відповіді.

Право на податкову знижку при переобладнанні транспортного засобу

 

               Соборне управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області нагадує, що згідно ст. 166 Податкового кодексу України, платник податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника ПДФО за наслідками звітного податкового року, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником ПДФО у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива.

            При цьому процедура переобладнання транспортних засобів, зокрема, для роботи на газовому моторному паливі та альтернативних видах рідкого і газового палива, встановлена Порядком переобладнання транспортних засобів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2010 року № 607 із змінами та доповненнями, відповідно до п. 13, якого після переобладнання транспортного засобу власник або його представник обирає організацію з оцінки відповідності та подає заяву про проведення оцінювання відповідності транспортного засобу, що переобладнаний, вимогам правил, нормативів і стандартів України, а також умовам (вимогам), викладеним у документі про погодження.

            Фізична особа, яка здійснила переобладнання транспортного засобу та використовує біопаливо (біоетанол, біодизель, стиснутий або скраплений газ та інші види біопалива) з метою отримання податкової знижки повинна подати документи, які підтверджують витрати, здійснені для переобладнання транспортного засобу, сертифікат відповідності для транспортного засобу, що був переобладнаний, та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт).

 

Подання виправленої фінансової звітності

 

               Соборне управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє платників податків, що абзацами першим та другим п. 46.2 ст. 46 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) передбачено, що платник податку на прибуток подає разом з відповідною податковою декларацією квартальну або річну фінансову звітність у порядку, передбаченому для подання податкової декларації з урахуванням вимог ст. 137 ПКУ.

            Фінансова звітність, що складається та подається відповідно до п. 46.2 ст. 46 ПКУ, зокрема, платниками податку на прибуток, є додатком до податкової декларації з податку на прибуток підприємств та її невід’ємною частиною.

            Якщо внаслідок виявлених у фінансовій звітності помилок підлягають уточненню показники Декларації, таке уточнення здійснюється відповідно до положень ПКУ, із поданням до уточнюючої Декларації уточненої фінансової звітності за відповідний звітний період.

            П. 50.1 ст. 50 ПКУ встановлено обов’язок платника податків надіслати уточнюючий розрахунок до податкової декларації у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності) він самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним такій податковій декларації.

            Якщо показники уточнюючої фінансової звітності не вплинули на показники Декларації, платник податку подає уточнюючу фінансову звітність за відповідний звітний період у такому самому порядку, як і фінансову звітність, що уточнюється, без подання уточнюючої Декларації.

 

Заява про проведення звірки даних для нарахування земельного податку

 

               Соборне управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що нормами Податкового кодексу України (далі - ПКУ) закріплено право фізичних осіб - платників земельного податку звернутись з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки для проведення звірки даних, що стали підставою для визначення розміру податкових зобов'язань з земельного податку.

            Звернувшись до Центру обслуговування платників Соборної Державної податкової інспекції Соборного управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області громадяни мають право провести звірку щодо розміру площі земельної ділянки, що перебуває у власності та/або користуванні платника податку, розміру ставки податку, нарахованої суми податку, а також права на користування пільгою із сплати податку.

            Перелік  категорій громадян, які звільняються від земельного податку визначено пунктом 281.1 статті 281 ПКУ, а саме:

            - інваліди першої і другої групи;

            - фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

            - пенсіонери (за віком);

            - ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;

            - фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

            Відповідно до пункту 281.2 статті 281 ПКУ, звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для зазначених вище категорій фізичних осіб,  поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм, а саме:

            - для ведення особистого селянського господарства - у розмірі не більш як 2 гектари;

            - для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах - не більш як 0,25 гектара, в селищах - не більш як 0,15 гектара, в містах - не більш як 0,10 гектара;

            - для індивідуального дачного будівництва - не більш як 0,10 гектара;

            - для будівництва індивідуальних гаражів - не більш як 0,01 гектара;

            - для ведення садівництва - не більш як 0,12 гектара.

            На період дії єдиного податку четвертої групи від сплати податку звільняються власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи (пункт 281.3 статті 281 ПКУ).

            Пунктом 281.4 статті 281 ПКУ встановлено, якщо громадянин, який  належить до пільгової категорії, має у власності  декілька земельних ділянок одного виду використання, йому необхідно  до 1 травня поточного року подати письмову заяву у довільній формі до податкової інспекції за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельних ділянок для застосування пільги.

            Пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву.

Деякі питання сплати ПДФО

 

               Соборне управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що відповідно пп.168.1 ПКУ податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок на доходи фізичних осіб із суми такого доходу за його рахунок.

            Податок на доходи фізичних осіб сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. Банки приймають платіжні документи на виплату доходу лише за умови одночасного подання розрахункового документа на перерахування податку до бюджету.

            Якщо оподатковуваний дохід надається у негрошовій формі чи виплачується готівкою з каси податкового агента, податок на доходи фізичних осіб сплачується (перераховується) до бюджету протягом трьох банківських днів з дня, що настає за днем такого нарахування (виплати, надання).

            У разі якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені ПКУ для місячного податкового періоду, тобто не пізніше 30 календарних днів, наступних за місяцем нарахування доходу.

 

Отримане додаткове благо в 2018 році є підставою для декларування доходів

 

               Соборне управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що відповідно до  підпункту 164.2.17 ст. 164 Податкового кодексу (далі ПКУ)  до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий  платником податку  як додаткове благо.

            Таким доходом, зокрема є  основна сума боргу (кредиту) платника податку, прощена (анульована) кредитором за його самостійним рішенням, не пов'язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, у разі якщо його сума перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року ( в 2018 році – 930 грн.75 коп.).

            За нормами ПКУ громадяни, яким у 2018 році  банк простив (анулював) борг по кредиту у сумі понад 930,75  грн.,  зобов’язані подати податкову   декларацію про майновий стан і доходи до податкової інспекції за місцем реєстрації та самостійно сплатити податок на  доходи фізичних осіб за ставкою 18 відс. і військовий збір за ставкою 1,5 відсотки.

            Термін подання декларації - до 2 травня 2019р. включно. Сплатити податкові зобов’язання слід до 1 серпня 2019р.

            За кредитом, отриманим на придбання житла (іпотечний кредит), платник податку має право на розстрочення податкового  зобов’язання терміном протягом 3-х років. Для  цього разом з декларацією  слід подати  заяву  в довільній формі, що містить  фактичні дані про суму прощеного  (анульованого) боргу (кредиту), підтверджену відповідними документами кредитора, та коротке пояснення обставин, що  призвели до необхідності здійснення розстрочення.

 

Сплата ПДВ фізичними особами - споживачами товарів/послуг

 

               Соборне управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє. Згідно із п. 1.1 ст. 1 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються ПКУ.

            Статтею 9 ПКУ передбачено, що ПДВ є загальнодержавним податком та відповідно до ст.8 ПКУ є обов’язковим до сплати на усій території України.

            ПДВ є основним джерелом формування дохідної частини державного бюджету і як загальнодержавний податок спрямовується на забезпечення вирішення завдань соціально-економічного розвитку України, фінансування бюджетної сфери, підвищення життєвого рівня населення, у тому числі здійснення соціальних виплат малозабезпеченим верствам населення.

            ПДВ є податком на споживання і сплачувати його повинні всі споживачі товарів і послуг незалежно від категорії (фізичні чи юридичні особи), соціального стану та рівня доходу споживача.

ПДВ не має індивідуального характеру (як, наприклад, податок на доходи фізичних осіб) і не може бути ідентифікованим для кожного покупця окремо.

            Платники-суб’єкти господарювання, здійснюючи продаж товарів/послуг, зобов’язані утримувати у споживачів таких товарів/послуг ПДВ у складі їх вартості та вносити суму податку до бюджету, а покупці, які придбавають товари та споживають послуги (незалежно від того, чи вони є суб’єктами підприємницької діяльності, чи ні), здійснюють компенсацію вартості таких товарів/послуг продавцям за цінами разом з ПДВ.

            У зазначеному порядку громадяни сплачують ПДВ при купівлі продуктів харчування, одягу, в складі вартості комунальних послуг, електроенергії, послуг телефонного зв’язку тощо.

            Платник податку, зареєстрований відповідно до вимог розділу V ПКУ, включає ПДВ до складу вартості товарів/послуг та сплачує його до бюджету, а покупець/споживач компенсує вартість таких товарів/послуг (у тому числі послуг із електропостачання) продавцю за цінами (з урахуванням податку) в момент їх придбання/споживання та незалежно від категорії покупців/споживачів. При цьому покупець/споживач при придбанні/споживанні товарів/послуг самостійно не обраховує ПДВ та не сплачує його до бюджету.

 

Оподаткування позики, отриманої підприємцем на загальній системі оподаткування

 

            Соборне управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє. Відповідно до п. п. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 розділу І Податкового кодексу України (далі – ПКУ) поворотна фінансова допомога - це сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення.

            Згідно із п. 177.1 ст. 177 розділу IV ПКУ оподаткуванню підлягають доходи фізичних осіб - підприємців, які отримані протягом календарного року від провадження господарської діяльності.

            Отримання фізичною особою – підприємцем поворотної фінансової допомоги (позики) відповідно до умов договору підлягає обов’язковому поверненню у визначений строк, то протягом дії договору сума поротної фінансової допомоги не включається до складу доходу суб’єкта господарювання.

            Якщо сума поворотної фінансової допомоги не повертається у визначений у договорі термін, то вона включається до складу доходів фізичної особи – підприємця та оподатковується на загальних підставах.